logo_ceskojiretinsky_spolek.png


KRUŠNOHOŘÍ.cz

kraj, který rozkvétá pod rukama

 
 
KRUŠNOHOŘÍ ŽIJE!

Jsme lidé z hor i z podhůří, kteří mají rádi svůj domov.

 

Vážíme si dědictví po předchozích generacích a snažíme se přispívat k jeho zachování a rozvoji.

Navazujeme na dlouhou tradici spolkové činnosti a převzali jsme štafetu vydávání Krušnohorských novin.

AKTUALITY

Stane se nádraží Louka u Litvínova zázemím mosteckého muzea?

Na počátku roku 2022 vznikla pracovní skupina Ústeckého kraje, jejímž cílem je uvést v život záměr péče o nevyužívané nádražní budovy na historických železničních tratích na české straně Krušných hor. Výchozím tématem je Louka u Litvínova.

Image-empty-state.png

10. 1. 2022

Krušnohorské noviny posilují spolupráci s Českým porcelánem

Na počátku nového roku se zástupci Krušnohorských novin sešli s ředitelem Českého porcelánu Dubí panem Bc. Vladimírem Feixem. Akciová společnost Český porcelán, krušnohorský výrobce tradičního cibuláku a řady dalších hodnotných produktů, je oficiálním partnerem Krušnohorských novin od roku 2018. Spolupráce má však své kořeny již v roce 2012. Po deseti letech se vztahy obou partnerů posilují.

Image-empty-state.png

6. 1. 2022

Po pěti letech byl dokončen film o Haně Truncové

Od roku 2016 vznikal dokumentární snímek o člence redakční rady Krušnohorských novin Haně Truncové (97 let). Teplická rodačka a studentka posledního šéfredaktora historické redakce Krušnohorských novin (1880-1943) je politickou vězenkyní 50. let. Režiséru Martinovi Studeckému se zdařilo popsat její život ve 40minutovém dokumentu vynikajícím způsobem ve všech podstatných souvislostech.

Image-empty-state.png

12.12.2021

Současní a dávní ocasatí obojživelníci z Krušnohoří a Českého středohoří by se mohli objevit na poštovních známkách

Teplický spolek navrhl přírodovědné téma pokrývající oblast celého Krušnohoří a Českého středohoří do emisního plánu České pošty na rok 2023. O návrhu by měla odborná komise Ministerstva průmyslu a obchodu ČR rozhodnout do jara 2022.

Image-empty-state.png

17. 10. 2021

Na litvínovském zámku se jednalo o nádraží v Louce

Za účasti vedení Ústeckého kraje se sešli zástupci českých i saských institucí na dalším z pracovních jednání o znovupropojení Moldavské a Freiberské dráhy. Hlavním tématem byla budoucnost historických nádražních budov. Především se hovořilo o nádraží v Louce u Litvínova, o které má zájem mostecké muzeum.

Image-empty-state.png

7. 10. 2021

Teplický spolek připomněl Alexandra von Humboldta

Na první valné hromadě Teplického spolku, 30. 8. 2021, padl návrh, aby se spolek zasadil o připomenutí historického názvu Sadů Alexandra von Humboldta v Teplicích-Šanově. Týden poté se název vrátil na veřejné mapy.

Image-empty-state.png

6. 9. 2021