top of page

Mimořádná vlaková pošta na Kozí dráze

Petr Fišer

12. 3. 2022

V sobotu 26. března 2022 budou při znovuzprovoznění železniční trati Děčín-Telnice mimořádně přepraveny poštovní zásilky vlakem č. 11109 z Telnice do Děčína k odbavení Českou poštou. Vlakem přepravené zásilky opatří pošta Děčín 1 oficiálním poštovním razítkem vyhotoveným k této příležitosti.

Vlakovou poštu organizují Krušnohorské noviny (resp. Českojiřetínský spolek, který již řadu let úzce spolupracuje s Českou poštou na propagaci významných míst a událostí v Krušnohoří) společně s KŽC Doprava, s.r.o. - dopravcem turistické linky T11 Ústeckého kraje a Destinační agenturou Krušné hory.

Na návrh Krušnohorských novin zadala Česká pošta výtvarníkovi Josefu Dudkovi příležitostné poštovní razítko k obnovení provozu na tzv. Kozí dráze (Duchcovsko-Podmokelské dráze). Razítko bude používat Česká pošta "Děčín 1" od 26. března do 2. dubna 2022.

Účastníci slavnostního znovuzprovoznění Kozí dráhy si budou tak moci nejen užít první den jízdy mezi Děčínem a Telnicí se slavnostním programem na telnickém nádraží, ale vytvořit si i hodnotný historický suvenýr ve formě poštovní zásilky (celiny), která bude 26. března přepravena posledním vlakem z Telnice (odjezd v 16:37 hod.) do Děčína. V Děčíně pak bude Českou poštou oražena příležitostným poštovním razítkem a odeslána na adresu příjemce.

Zásilky k přepravě mimořádnou vlakovou poštou lze odevzdat na spojeném stánku Destinační agentury Krušné hory a České pošty v Telnici během soboty 26. března. Na stánku budou možné také zakoupit reprint 100 let staré historické pohlednice telnického nádraží a poštovní známku "Retro doprava".

bottom of page