top of page

Mostecké muzeum připravuje využití pro nádraží Louka u Litvínova

Petr Fišer

18. 2. 2022

O památkově chráněnou budovu nádraží Louka u Litvínova usiluje Ústecký kraj. Historické nádraží na křižovatce tzv. Moldavské dráhy a Kozí dráhy chce využít Oblastní muzeum a galerie v Mostě. Oblastní ředitel Správy železnic Ing. Martin Kašpar prezentoval v pátek 18. února 2022 budovu zástupcům pracovního týmu mosteckého muzea.

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Jiří Řehák pověřil ředitele Oblastního muzea a galerie v Mostě Mgr. Michala Soukupa, aby zahájil přípravy převzetí budovy památkově chráněného nádraží v Louce u Litvínova Ústeckým krajem.

Zástupci Správy železnic, obce Louka u Litvínova, města Osek a Nadačního fondu "Moldavská dráha / Teplický Semmering" se sešli v pátek 18. února při společné prohlídce historického nádraží. Tím byla odstartována činnost týmu, který má pro vedení Ústeckého kraje připravit koncept využití památkově chráněné budovy jak pro muzejní a edukační účely, tak pro cestovní ruch na turisticky oblíbené Moldavské železnici, u které je aktuálně se saskou stranou diskutován potenciál pro budoucí znovupropojení s Freiberskou dráhou. Louka u Litvínova by se tak měla znovu stát křižovatkou tratí mezi městy Freiberg, Most a Teplice.

bottom of page