top of page

Oprava mostků na Flájském plavebním kanálu

Jan Fiedler

17.6.2021

Mostky na oblíbené lesní stezce podél plavebního kanálu z Flájí do Českého Jiřetína po deseti letech už dosloužily. Lesy ČR je budou od pondělí 21. 6. 2021 nahrazovat novými. V době provádění prací bude pohyb po turistické stezce pro návštěvníky z bezpečnostních důvodů omezen.

Lesy České republiky - Lesní správa Litvínov upozorňuje návštěvníky Flájí a Českého Jiřetína, že na turistické stezce podél plavebního kanálu Fláje-Clausnitz proběhne výměna a oprava mostků. Mostky sloužily návštěvníkům po deset let. Jejich stav poznamenaly drsné povětrnostní podmínky horského hřebene, na řadě míst jsou poškozeny i vyvrácenými stromy.

Od pondělí 21. 6. 2021 bude z bezpečnostních důvodů pohyb po turistické stezce na některých místech pro návštěvníky omezen. Na místě bude probíhat přesun materiálů a odstraňování stromů spadaných přes cestu.

Lesní správa proto žádá turisty, aby svou cestu na Flájský plavební kanál odložili na červenec. Vstup na stezku v době prací bude možný pouze se zvýšenou opatrností, na vlastní nebezpečí, důrazně se přitom nedoporučuje pohybovat se po plavebním kanálu s dětmi a domácími zvířaty.

Lesní správa Litvínov děkuje všem návštěvníkům za pochopení.

bottom of page