top of page

Setkání pod Komáří Vížkou proběhne v roce 2021 náhradním způsobem

Petr Fišer

27.4.2021

Tradiční česko-německé setkání, které se koná obvykle 1. května v kapli sv. Wolfganga pod Komáří Vížkou, proběhne letos prostřednictvím spojení na dálku.

Češi a Němci, katolíci i evangelíci, se už po desítky let scházejí vždy 1. května v kapli sv. Wolfganga pod Komáří Vížkou. Iniciátorem těchto přeshraničních setkání napříč konfesemi byl teplický salesián P. Benno Beneš. Organizace se od roku 2019 ujal evangelický farář David Keller z Altenbergu.

Když v roce 2020 nebylo po letech poprvé možné přejít kvůli epidemii covid-19 hranice, nikdo neočekával, že stejná omezení budou platit i letos. Stejně jako loni se i v letošním roce sejde německá strana na náhradním místě, na německém Cínovci. Aby nebyla přeshraniční tradice přerušena, vyšlou Teplice do Německa prostřednictvím studia Ponte records a Teplického spolku svůj videopozdrav. Za českou stranu se o něj postará P. Michael Martinek, SDB.

Na fotografii členové Collegia hortense s Davidem Kellerem. Tento teplický soubor zajistil v roce 2019 hudební doprovod tradičního setkání.

bottom of page