top of page

Zemřela princezna Elmira Saská

Krušnohorské noviny / Erzgebirgs-Zeitung

15. 6. 2022

Princezna Elmira, manželka nejmladšího vnuka Friedricha Augusta III., posledního krále Saska, zemřela. Elmira Saská patřila k podporovatelům znovupropojení Freiberské a Moldavské dráhy.

Jak sdělil princ Daniel Saský, současná hlava rodu Wettinů, Její královská Výsost vévodkyně saská a markraběnka míšeňská princezna Elmira zesnula v Mnichově v úterý 14. 6. 2022, ve věku 91 let.

Princezna Elmira poctila před třemi lety svou návštěvou česko-saské setkání, které organizovaly Krušnohorské noviny / Erzgebirgs-Zeitung ve spolupráci s městy Dubí a Litvínov v saském Altenbergu. Při tomto setkání navštívila též kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci, kde zhlédla do dnešních dnů dochovaný mobiliář financovaný roku 1884 královnou Carolou Saskou.

Slavnostní večer v Altenbergu dne 15. března 2019 patřil právě osobnosti poslední saské královny Caroly a jejím cestám vlakem po Freiberské / Moldavské dráze do Čech. Svou účasti princezna Elmira deklarovala, že saská královská rodina projevuje zájem o Freiberskou / Moldavskou dráhu i Cínovec dodnes.

+ R.I.P.

bottom of page